Master's Hammer - Variasold
Další prázdninový singl. Se vší pravděpodobností budeme pokračovat v tomto novém zvyku, jelikož loňský letní sedmipalec by přijat celkem kladně.
A tady jsou první recenze: FobiaZine... Abyss...
25. července 2013: vychází replika kazety Jilemnický Okultista. Našli jsme posledních sto výtisků původních obalů vytištěných v r. 1992 a usoudili, že je se někomu mohou hodit...

14. září 2012: Konve taky na kazetě.


sold
11. září 2012: 7" SP vydáno. K dostání též u Madmusick zde, a u všech dobrých prodejců.
Mantry and Konve zase na skladě!sold
Vinyly i CD jsou momentálně vyprodány, zbývá jen pár kousků u Madmusick zde, a u jiných dobrých distributorů.

Ignorujte mp3!


vinyl - test pressing
9. únor: Proč je na vinylu o dvě skladby méně než na CD? Aby deska hrála tak silně, jak má. Norma pro řezání matric gramofonových desek doporučuje délku záznamu okolo 19:30 minut na jednu stranu, do kteréhožto limitu se nám vešlo právě pět a pět písní. Jde tu jednak o to, aby nešla drážka až pod etiketu, kam se nám za ní přenoska nedostane, ale taky o zachování veškerého zvukového spektra masteru, když už jsme se s tím tak mordovali. Pokud je záznam delší, řezač matric uřízne basové frekvence (anebo), též nenápadně o 2dB stáhne úroveň aby se to tam vešlo.
My jsme zvolili řezání tzv. hluboké, neboli "Loudness Priority", takže to hraje správně a silně, jako třeba včera v Bubendě v Dejvicích, kde mají gramofon a řadu ještě lepších desek. Ty dvě skladby chybějící na LP (Dreaming Bulldog a Flammarion Fatal Mix) jsou stejně takové bonusy přidané na CD jen z marnivosti. Zejména poslední jmenovanou silně nesnáší pan Necrocock.

MH: Vracejte konve na místo
Je úplněk 7. února, mrzne až praští a právě vezeme hotové vinyly z továrny. Nemůže být lepší konstelace, poněvadž tahle deska je o nepřízni hvězd, vražedném počasí, cestách plných zmrazků a výtluků a o tom, jak to všechno člověku občas štosuje v mozku (viz nordický metal). Jsme zvědavi, kdo si tímhle bude chtít tupit hrot svého gramofonu a vkusu.
Zároveň dovolte drobnou poznámku o těchto stránkách: tady není žádný profesionální webový designer a podle toho to vypadá. Víme, že s jednoznakovými předložkami na koncích řádek bychom se měli jít vyfotit do Budějic na barvu a následně nechat vycpat (což ostatně často děláme), ale pořád se něčemu novému učíme a koneckonců už bylo i hůř. Považte, že drtivá většina pachatelů této hudby například neumí noty a v undergroundu odjakživa panuje odvaha nebát se cokoli odfláknout. Dokonalost je choroba.

Drby související:
Za účelem rozptýlení různých dohadů týkajících se reedic starých nahrávek můžeme sdělit:
a) Že se opravdu chystá u Monitoru/EMI reedice Ritualu po jednadvaceti letech, protože pan Vláďa Kočandrle začíná být taky sentimentální a zjistil, že jsme prý "kultovka". Samozřejmě se počítá s bezvadně zachovaným původním zvukem ze studia "C", se skvělým mixem od Miloše "Dodo" Doležala a rekonstrukcí původního obalu, a to i na vinylu v limitované sérii.
b) Mantras byly před rokem rozebrány a tak na četné žádosti možná uděláme dolis CD. Je pravdou, že při té příležitosti zvažujeme i re-mastering, ponevadž původní zvuk nebyl nejsilnější, ale ti, kdo už tohle album mají, se nemají čeho obávat, rozhodně to nevyjde za tejden.
c) Stará dema zůstanou zatím jen na webu zde jako úsměvná vzpomínka. Do jejich vydání se nijak zvlášť nehrneme, poněvadž to představuje zhruba stejnou produkční zátěž jako vydání nového materiálu, a my radši děláme nové věci. Upřímně řečeno, ty zaprášené kazety s xeroxovanými obaly a politováníhodným zvukem mají své kouzlo jen v intaktním nálezovém stavu a jakékoli oprašování, čištění, lisování a následné zpeněžování se nám dosti hnusí.


1Septagon Chimera
Septagon Chimera

z reakcí posluchačů:

"... právě sem obdržel z underground.rec. digipack Septagon Chimera-Propast bohů.....vynikající hudební prožitek!!!!!!! "


Během čekání na vzorky vinylů jsem dostal poštou hotový digipack Septagon Chimery, což je po Šlágrech další kuriosní boční vývod MH. Vychází po 10 letech po nahrání a na omluvu všech účinkujících dlužno podotknout, že materiál původně nebyl určen k masovému šíření. Šlo o adoraci Bély Bartóka a Hossama Ramzyho v jakési hudební koláži s přispěním ostatních hráčů a kumpánů, to celé v mimořádně pracném digitálním střihu Vlasty Vorala, který si na tom dlouhé týdny ověřoval technologii ProTools. Za zmínku stojí výtečný obraz na obalu od Martina Vrany (namalován 2011), který má 120 cm. Představuje Baala s motorovou pilou, což s obsahem cédéčka sice vůbec nesouvisí, ale podle mého názoru je minimálně stejně zajímavý jako ta muzika. (zadek představuje boha Ra, ten je v originále menší) Takže pokud už máte doma Šlágry, tohle si musíte pořídit taky. Zde jsou stránky vydavatele.

necro
Kaviar Kavalier
Koncem roku 2011 vydal pan Necrocock další plod své imaginace na vinylovém singlu s opravdovým bubeníkem, vláčnými synťáky a fajnovým hlasem v několika vrstvách obalu. První skladba připomíná německý rock 80. let, druhá už zavání středním proudem, je to inspirováno prý naší starou Jámou Pekel, ale to pozná jen zasvěcenec - text je úplně jiný a pojednává o nějaké gumové nemocnici v lese a zlatém pisoáru, samá Schweinerei a Morgennebel, ale vůbec to není ekelhaft; celej tenhle Necrocock je mistrem v interpretaci hrůzně úchylnejch témat něžným způsobem. Jemný mix bez výrazného masteringu vytváří medový zvuk k navození příjemné ejakulační atmosféry. Sněhobílý vinyl na mém krásném gramofonu Tesla NC-452 vypadá prostě báječně…